Czy tego rodzaju biznes może się udać?


tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy tego rodzaju biznes może się udać?

Post: #85 tomaszkowal
16 wrz 2016, 11:34

Dzień dobry. Dumam nad stworzeniem nowej firmy, która zajmowała by się montażem wind towarowych. Mam odpowiednie doświadczenie w tej branży. Niegdyś nawet pracowałem w przedsiębiorstwach o identycznym profilu działalności: http://montownia.eu/windy-dzwigi-platformy-towarowe , które z powodzeniem realizowały wdrożenia dźwigów towarowych na naszym rynku. Natomiast od tamtego okresu upłynęło już sporo lat i nie wiem jakie jest zapotrzebowanie na tego rodzaju maszyny w Polsce. Czy ktoś z was ma może doświadczenie w tej branży i byłby skłonny do podzielenia się wiedzą na ten temat. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady i sugestie.

podobne tematy:

Czemu warto projektować mobilne strony internetowe?

Wiele firm zastanawia się dlaczego tak szybko modyfikują się wytyczne odnośnie stron internetowych. Gron ludzi inwestując posiadane pieniądze w projektowanie strony internetowej sądziło, iż jest to wydatek na kilka lat, z którą nic nie będzie trzeba robić. Niestety takie myślenie w czasach tak dynamicznie rozwijających się rozwiązań informatycznych jest bardzo dużym nieporozumieniem. Portale internetowe, które były nowoczesne 2 lata temu, obecnie mogą już nie spełniać dzisiejszych trendów technologicznych.

Dlaczego tak się dzieje?

dźwigi, windy towarowePowodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Najistotniejszy z nich a, zarazem chyba kluczowy to konkurencja, która coraz intensywniej stawiają na reklamę w wirtualnym świecie. Posiadanie prostej witryny internetowej to w obecnych czasach za mało. Istotny jest jej wygląd, przyjemna nawigacja po stronie jak i również odpowiednio zaprezentowany produkt. Do tego dochodzą częste aktualizacje informacji. Strona musi żyć, bez tego stali użytkownicy posiadają odczucie, iż wasza firma przestała się rozwijać i nie ma sensu wracać na nią z powrotem. Inny powód to rozwój urządzeń mobilnych, które wypierają popularne komputery. Większość internautów wyświetla witryny internetowe na telefonach komórkowych. Te urządzenia są wyposażone w mniejsze matryce. Serwisy, które nie posiadają wersji mobilnej będą się na nich niepoprawnie otwierały. Wybrane bloki witryny internetowej będą nieczytelne dla internauty. Także nawigacja po tradycyjnej stronie jest bardzo utrudniona. Efekt: potencjalny klient zrezygnuje z twojej witryny i pójdzie do innej firmy, która posiada mobilną wersję witryny internetowej. Na dzień dzisiejszy kluczowym elementem witryny internetowej jest wygoda twoich klientów. Konkurencję posiadasz znaczną, która z chęcią przejmie twoich klientów. Także wyszukiwarki internetowe dostrzegły tą tendencję i uwzględniły ten punkt do oceny jakości witryny internetowej.

Czy brak witryny mobilnej skutkuje niekorzystnie na ranking w wyszukiwarce internetowej??

Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Prasowe stanowisko przedstawicieli najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych jest jednoznaczne: nie posiadanie strony mobilnej wpływa niekorzystnie na ranking domeny internetowej w wynikach szukania. Nie jest to do końca prawdą. Występuje dużo branż, gdzie firmy nie posiadają jeszcze tego typu stron. Tak, więc nawet nie posiadanie strony mobilnej nie obniża rankingu strony dla rezultatów mobilnych. Natomiast jeśli w twojej branży inne strony dostosowały się do wymagań, to twoja domena zajmie niższe wyniki wyszukiwania dla smartfonów czy tabletów. Natomiast jak użytkownik będzie szukał twojej strony na standardowych urządzeniach, twój rezultat nie zostanie obniżony. Reasumują, jak najbardziej należy inwestować w strony mobilne. Jest to przyszłość internetu i twojej firmy. Brak tego typu strony z pewnością wykluczy waszą firmę z czołówki i spowoduje problem w pozyskaniu nowych klientów.

mariuszbyk
Posty: 14
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:39

Czy tego typu biznes może się powieść?

Post: #86 mariuszbyk
16 wrz 2016, 11:58

Witaj kolego. Wg mnie zabierasz się źle do planowania działalności gospodarczej. Praca w firmie, która montuje platformy towarowe to troszkę za mało aby na tej podstawie zakładać własną firmę związaną z montażem takich maszyn. Trzeba na początku zrobić poprawny biznes plan, który będzie bazował na realnych założeniach. Musisz oszacować popyt na dźwigi towarowe oraz czym twoja firma jest w stanie przyciągnąć klientów do swojej oferty. Musisz mieć na uwadze, że większość firm w tej branży posiada stałych kontrahentów, którzy zlecają konserwację wcześniej zakupionych urządzeń. Kolejna sprawa to sposób promocji oferowanych usług i sposób na pozyskanie klientów. Windy towarowe nie należą do tanich i będzie niełatwo przekonać klientów do nowo powstałej firmy.

podobne tematy:


Wróć do „Rozmówki o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość