Czy opłaca się być kominiarzem?


tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy opłaca się być kominiarzem?

Post: #25 tomaszkowal
19 maja 2016, 12:59

Cześć wszystkim, w bieżącym roku ukończę naukę i mam dylemat z wyborem zawodu na przyszłość. Nie chce iść na studia, bo po nich pracy nie ma. Myślałem o jakimś konkretnym zawodzie jak kominiarz. Nie wiem czy jest to dobrze płatny zawód i co mógłbym po tym później robić. Wiem tylko, że kominiarz zajmuje się czyszczeniem kominów. Czy można z tego wyżyć oraz którą szkołę należy skończyć aby móc pracować w tym zawodzie?

podobne tematy:

Czemu trzeba tworzyć mobilne strony WWW?

Dużo firm zastanawia się dlaczego tak dynamiczne modyfikują się wymagania związane ze stronami WWW. Dużo osób inwestując posiadane środki w tworzenie strony WWW było przekonane, że jest to inwestycja na kilka lat, z którą nic nie będzie trzeba robić. Niestety takie myślenie w dobie tak dynamicznie rozwijających się rozwiązań informatycznych jest wielkim nieporozumieniem. Portale WWW, które były nowoczesne 2 lata temu, na dzień dzisiejszy mogą już nie spełniać dzisiejszych trendów technologicznych.

Dlaczego tak się dzieje?

dźwigi, windy towarowePowodów tego rodzaju stanu rzeczy jest parę. Najistotniejszy z nich a, zarazem chyba kluczowy to konkurencja, która coraz mocniej stawiają na reklamę w wirtualnym świecie. Posiadanie podstawowej strony WWW to w dzisiejszych czasach za mało. Ważny jest jej wygląd, dobra nawigacja po serwisie internetowym a, także ciekawie wyeksponowany towar. Do tego potrzebne są nieustanne aktualizacje strony internetowej. Strona powinna się rozwijać, bez tego regularni klienci posiadają odczucie, że wasza firma przestała się rozwijać i nie ma potrzeby wracać na nią jeszcze raz. Drugi powód to rozwój urządzeń mobilnych, które zastępują tradycyjne komputery. Rzesza internautów przegląda strony WWW na tabletach. Te urządzenia posiadają mniejsze matryce. Strony, które nie posiadają wersji mobilnej będą się na nich źle wyświetlały. Niektóre bloki strony WWW będą niewidoczne dla użytkownika. Też nawigacja po tradycyjnej stronie jest bardzo utrudniona. Efekt: potencjalny kupujący zrezygnuje z twojej strony i przejdzie do innej firmy, która ma mobilną wersję strony WWW. Na dzień dzisiejszy kluczowym elementem strony WWW jest wygoda twoich klientów. Konkurencję posiadasz znaczną, która z chęcią przejmie twoich kontrahentów. Też wyszukiwarki internetowe dostrzegły tą tendencję i dodały ten punkt do oceny jakości strony WWW.

Czy nieposiadanie strony w wersji mobilnej oddziałuje niekorzystnie na ranking w wyszukiwarce internetowej??

Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Oficjalne stanowisko przedstawicieli największych wyszukiwarek internetowych jest proste: brak strony mobilnej wpływa niekorzystnie na ranking strony w wynikach szukania. Nie jest to do końca prawdą. Występuje wiele branż, gdzie firmy nie posiadają jeszcze takich stron. Tak, więc nawet brak strony mobilnej nie skutkuje obniżeniem rankingu strony dla wyników mobilnych. Natomiast jeśli w twojej branży inne strony dostosowały się do wymagań, to twoja domena uzyska gorsze wyniki wyszukiwania dla smartfonów czy tabletów. Natomiast jak ktoś będzie szukał twojej strony na standardowych urządzeniach, twój wynik pozostanie bez zmian. Podsumowują, rzecz jasna należy inwestować w strony mobilne. Jest to przyszłość internetu i twojej firmy. Brak tego rodzaju strony na pewno wykluczy waszą firmę z najlepszych i spowoduje problem w pozyskaniu nowych kontrahentów.

adampiszczek
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2016, 7:25

Czy warto zostać kominiarzem?

Post: #26 adampiszczek
19 maja 2016, 13:10

Witaj. To sobie zawód upatrzyłeś. Kominiarz para się ogólnie przeglądami kominów i ich konserwacją. Wydaje też rozmaitego rodzaju uprawnienia. Tu możesz trochę o tym poczytać: http://polecamspeca.pl/kominiarz/rzeszow ale nie wiem czy jest to zawód przyszłościowy. Konkurencja jest duża. Zaobserwować można to choćby na tym portalu www, a zleceń nie jest tak dużo. Grono osób samemu czyści swoje kominy. Pomyśl może o czymś innym co ma przyszłość.

podobne tematy:


Wróć do „Rozmówki o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość