Czy mam obowiązek wpuścić kominiarza do domu?


adampiszczek
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2016, 7:25

Czy mam obowiązek wpuścić kominiarza do domu?

Post: #56 adampiszczek
02 cze 2016, 13:26

Dzień dobry. Chciałem się spytać was czy muszę wpuszczać corocznie kominiarz do domu i mu dawać kasę za sprawdzenie instalacji? Czy jest to podane w jakieś ustawie, być może jest to moja dobra wola?

podobne tematy:

Po co warto tworzyć mobilne serwisy internetowe?

Dużo ludzi duma dlaczego tak dynamiczne zmieniają się wymagania związane ze stronami WWW. Sporo osób lokując posiadane pieniądze w projektowanie strony internetowej było przekonane, że jest to wydatek na kilka lat, z którą nic nie będzie trzeba robić. Niestety takie podejście w czasach tak dynamicznie rozwijających się rozwiązań informatycznych jest wielkim nieporozumieniem. Strony internetowe, które były nowoczesne 2 lata temu, obecnie mogą już nie spełniać standardów.

Dlaczego tak się dzieje?

dźwigi, windy towarowePowodów tego rodzaju stanu rzeczy jest parę. Najważniejszy z nich a. także chyba najważniejszy to konkurencja, która coraz mocniej stawiają na reklamę w wirtualnym świecie. Posiadanie prostej witryny internetowej to w dzisiejszych czasach za mało. Ważny jest jej wygląd, łatwa nawigacja po serwisie internetowym jak i również dobrze wyeksponowany produkt. Do tego potrzebne są regularne aktualizacje informacji. Strona powinna się rozwijać, bez tego regularni użytkownicy posiadają odczucie, że wasza firma przestała się rozwijać i nie ma potrzeby wracać na nią z powrotem. Kolejny powód związany jest z rozwojem urządzeń mobilnych, które wypierają tradycyjne laptopy. Spora grupa internautów ogląda witryny internetowe na telefonach komórkowych. Te urządzenia są wyposażone w mniejsze ekrany. Witryny, które nie posiadają wersji mobilnej będą się na nich źle prezentowały. Niektóre bloki witryny internetowej będą nieczytelne dla użytkownika. Też nawigacja po tradycyjnej stronie jest mocno utrudniona. Rezultat: potencjalny klient zrezygnuje z twojej witryny i pójdzie do innej firmy, która zadbała o mobilną wersję witryny internetowej. Obecnie najważniejszym elementem witryny internetowej jest wygoda twoich klientów. Konkurencję masz dużą, która z chęcią przejmie twoich kontrahentów. Również wyszukiwarki internetowe zauważyły tą tendencję i uwzględniły ten punkt do oceny jakości witryny internetowej.

Czy brak witryny mobilnej wpływa źle na ranking w wyszukiwarce internetowej??

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Prasowe stanowisko przedstawicieli największych wyszukiwarek internetowych jest oczywiste: brak strony mobilnej będzie wpływać źle na ranking domeny internetowej w rezultatach szukania. Nie jest to do końca prawdą. Można wskazać wiele branż, w, których firmy nie posiadają jeszcze takich stron. Dlatego nawet brak wersji mobilnej nie obniża rankingu strony dla wyników mobilnych. Natomiast jeżeli w twojej branży firmy przystosowały się do wytycznych wyszukiwarek, to twoja strona internetowa uzyska gorsze miejsca wyszukiwania dla smartfonów czy tabletów. Natomiast jeśli ktoś będzie szukał twojej strony na standardowych urządzeniach, twój wynik pozostanie bez zmian. Podsumowują, jak najbardziej trzeba inwestować w strony mobilne. Jest to przyszłość internetu i twojej firmy. Nie posiadanie tego rodzaju strony z pewnością wykluczy waszą firmę z czołówki i spowoduje problem w pozyskaniu nowych kontrahentów.

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy muszę wpuścić kominiarza do domu?

Post: #57 adamniczyj
02 cze 2016, 13:33

Cześć. Niestety nie jest to twoja dobra wola. Reguluje to prawo budowlane. Tu masz więcej na ten temat: https://odkurzacze-centralne-bydgoszcz.pl/2022/06/28/od-czego-zaczac-kiedy-wolimy-zaczac-budowanie-portali-internetowych-dla-swojej-korporacji-w-nowych-odslonach . Z tego co tam przeczytałem to masz obowiązek wpuścić kominiarza. Raz na roku to jest absolutne minimum. Jak masz piec na ekogroszek to wg tego co tam jest napisane powinieneś mieć wizyty kominiarza 4 razy do roku. Jeśli nie będziesz miał dokumentu z wizyty kominiarza to grozi ci kara.

podobne tematy:

tomaszkisiel
Posty: 11
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:00

Czy mam obowiązek wpuścić kominiarza do mieszkania?

Post: #58 tomaszkisiel
02 cze 2016, 13:36

Cześć. Mnie dziwi podejście takich ludzi. Do czego mi potrzebny kominiarz, czemu mam mu za to płacić. Przecież ci ludzie dbają o twoje życie. W wypadku zapchania kominów możesz zaczadzić się na śmierć. Wtedy jest lament i poszukiwanie winnych tego nieszczęścia. A wystarczyło raz na rok zawołać kominiarza.

podobne tematy:


Wróć do „Rozmówki o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości