Czy można użyć czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?


tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy można użyć czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Post: #63 tomaszkowal
06 cze 2016, 14:45

Dzień dobry, często jestem zmuszony wyjechać na dłużej w zimę z domu. Moje nieobecności w ostatnim okresie stają się coraz dłuższe i muszę jakoś chronić mieszkanie przed mrozami i zamarznięciem instalacji CO. Posiadam kocioł na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach nie dawał rady. Dołożyłem więc drugi kocioł elektryczny. Teraz już nie ma kłopotu z niedoborem paliwa lub jego wygaśnięciem. Natomiast jak mnie nie ma w budynku to nie mogę zweryfikować czy piec funkcjonuje poprawnie i jaka jest w mieszkaniu zakładana temperatura. Tak, więc pomyślałem aby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które monitorują temperaturę powietrza w pomieszczeniach. Czy ktoś miał do czynienia z tego typu rozwiązaniem?

podobne tematy:

Po co powinno się inwestować w mobilne strony WWW?

Dużo ludzi duma dlaczego tak prędko modyfikują się wytyczne związane ze stronami WWW. Dużo ludzi lokując swoje środki w tworzenie strony internetowej sądziło, iż jest to wydatek na kilka lat, z którą nic nie będzie trzeba robić. Niestety takie myślenie w czasach tak sprawnie rozwijających się technologi jest bardzo dużym nieporozumieniem. Portale internetowe, które były nowoczesne 2 lata temu, na dzień dzisiejszy mogą już nie spełniać obecnych wymogów.

Dlaczego tak się dzieje?

dźwigi, windy towarowePowodów tego typu stanu rzeczy jest sporo. Najważniejszy z nich a. także chyba kluczowy to inne firmy, które coraz bardziej inwestuje w reklamę w wirtualnym świecie. Posiadanie podstawowej witryny internetowej to w obecnych czasach za mało. Istotny jest jej wygląd, przyjemna nawigacja po serwisie internetowym oraz odpowiednio przedstawiony produkt. Do tego dochodzą częste aktualizacje strony internetowej. Strona powinna się rozwijać, bez tego stali klienci posiadają wrażenie, iż wasza firma przestała się rozwijać i nie ma sensu wracać na nią ponownie. Drugi powód to rozwój urządzeń mobilnych, które zastępują popularne komputery. Spora grupa użytkowników przegląda witryny internetowe na tabletach. Te urządzenia mają mniejsze ekrany. Strony, które nie mają wersji mobilnej będą się na nich niepoprawnie wyświetlały. Niektóre bloki witryny internetowej będą niewidoczne dla internauty. Również nawigacja po tradycyjnej stronie jest mocno utrudniona. Efekt: potencjalny klient zrezygnuje z twojej witryny i pójdzie do konkurencji, która ma mobilną wersję witryny internetowej. Dzisiaj kluczowym elementem witryny internetowej jest wygoda twoich klientów. Konkurencję masz dużą, która z chęcią przejmie twoich kontrahentów. Także wyszukiwarki internetowe zauważyły tą tendencję i dodały ten element do oceny jakości witryny internetowej.

Czy nieposiadanie witryny mobilnej skutkuje niekorzystnie na ranking w wyszukiwarce internetowej??

Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Prasowe stanowisko przedstawicieli największych wyszukiwarek internetowych jest proste: brak strony mobilnej będzie wpływać niekorzystnie na ranking domeny internetowej w rezultatach szukania. Nie jest to do końca prawdą. Jest sporo branż, w, których firmy nie mają jeszcze takich stron. Dlatego nawet brak wersji mobilnej nie skutkuje obniżeniem rankingu strony dla wyników mobilnych. Natomiast jeśli w twojej branży inne strony dostosowały się do wymagań, to twoja strona internetowa zajmie niższe miejsca wyszukiwania dla smartfonów czy tabletów. Natomiast jeśli ktoś będzie szukał twojej strony na standardowych urządzeniach, twój rezultat nie zostanie obniżony. Podsumowują, oczywiście należy inwestować w rozwiązania mobilne. Jest to przyszłość internetu i twojej firmy. Nie posiadanie tego rodzaju strony z pewnością wykluczy waszą firmę z czołówki i spowoduje problem w pozyskaniu nowych kontrahentów.

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Post: #64 adamniczyj
06 cze 2016, 15:08

Cześć, rozwiązanie twojego kłopotu odnajdziesz tutaj: https://jagody-acai.com.pl . Dalej masz schemat, który pokazuje możliwości dzisiejszych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego jesteś w stanie podpiąć rozmaitego typu czujki. Najpowszechniejsze są te, które sygnalizują włamanie do mieszkania. Są jeszcze czujki, które mierzą stężenie gazów oraz temperaturę powietrza. Te ostatnie będą dla ciebie. Ustawiasz na nich graniczną temperaturę. Jak zanotują niższą temperaturę w budynku to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie odpowiednie.

podobne tematy:
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2021, 10:42 przez adamniczyj, łącznie zmieniany 1 raz.

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Czy jest sposób, aby zamontować czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Post: #119 lukaszgos
11 sty 2017, 10:53

Dzień dobry. Obecnie centrale Satel posiadają bardzo wiele możliwości. Natomiast kłopotem może okazać się twoja instalacja systemu alarmowego w domu. Jak montaż systemów monitoringu był zrobiony dobrze to będzie można bez kłopotu dołożyć tego tupu czujkę. Natomiast spotkałem się z wieloma domami, gdzie montaż alarmów nie był do końca przemyślany. Przykładowo centrala systemu alarmowego została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Tu masz dobry schemat montażu systemu alarmowego: link, który pokazuje możliwości nowoczesnych systemów alarmowych. Jak sam widzisz bez problemu można to zrobić na etapie projektowania domu. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w budynku, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala alarmu jest zakładana zazwyczaj na strychu.

podobne tematy:


Wróć do „Rozmówki o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości