Jakie są koszty uruchomienia firmy oferującej szkolenia?


marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Jakie są koszty uruchomienia firmy oferującej szkolenia?

Post: #87 marekwirazka
16 wrz 2016, 12:11

Cześć. Od pewnego czasu zastanawiam się nad otworzeniem własnej działalności gospodarczej. Wiele zastanawiałem się nad różnymi branżami. Rzecz jasna brałem pod uwagę takie, gdzie koszt założenia biznesu będzie możliwie najniższy. Wiąże się to z małymi środkami na rozpoczęcie działalności. Początkowo myślałem o utworzeniu agencji interaktywnej, która będzie zajmowała się budowaniem portali internetowych. Po rozpoznaniu rynku i braku dostatecznej wiedzy z tej branży pomyślałem o otworzeniu firmy szkoleniowej o identycznym profilu jak ta: https://stankiewicz-art.pl/statuetki . Działalność edukacyjna jest mi bliska. Kiedyś pracowałem w szkole oraz prowadziłem różnego rodzaju szkolenia z zakresu obsługi komputerów. Chciałem się spytać osoby, które posiadają już swój biznes - jaki może być koszt otworzenia takiego rodzaju działalności gospodarczej? Będę wdzięczny za wypowiedzi osób, które na co dzień prowadzą własne firmy.

podobne tematy:

Dlaczego należy projektować mobilne serwisy WWW?

Sporo osób nie może zrozumieć dlaczego tak prędko zmieniają się wytyczne odnośnie stron internetowych. Dużo przedsiębiorstw lokując posiadane pieniądze w budowę strony WWW myślało, że jest to wydatek na przynajmniej pięć lat, z którą nic nie będzie trzeba robić. Niestety tego typu myślenie w dobie tak prężnie rozwijających się rozwiązań informatycznych jest wielkim nieporozumieniem. Strony internetowe, które były nowoczesne 2 lata temu, dzisiaj mogą już nie spełniać obecnych wymogów.

Czemu tak się dzieje?

dźwigi, windy towarowePowodów tego rodzaju stanu rzeczy jest parę. Najważniejszy z nich i chyba najważniejszy to inne firmy, które coraz bardziej inwestuje w reklamę w wirtualnym świecie. Posiadanie prostej witryny WWW to w obecnych czasach za mało. Istotny jest jej wygląd, dobra nawigacja po stronie a, także ciekawie wyeksponowany produkt. Do tego dochodzą nieustanne aktualizacje strony internetowej. Strona powinna żyć, bez tego stali klienci mają wrażenie, że wasza firma stanęła w miejscu i nie ma konieczności wracać na nią jeszcze raz. Drugi aspekt to rozwój urządzeń mobilnych, które zastępują tradycyjne laptopy. Spora grupa użytkowników przegląda witryny internetowe na smartfonach. Te urządzenia mają mniejsze ekrany. Serwisy, które nie mają wersji mobilnej będą się na nich źle wyświetlały. Niektóre fragmenty witryny WWW będą niewidoczne dla użytkownika. Też nawigacja po tradycyjnej stronie jest mocno utrudniona. Efekt: potencjalny kupujący zrezygnuje z twojej witryny i pójdzie do konkurencji, która zbudowała mobilną wersję witryny WWW. Obecnie najważniejszym elementem witryny WWW jest wygoda twoich klientów. Konkurencję masz dużą, która z chęcią przejmie twoich klientów. Także wyszukiwarki internetowe zauważyły tą tendencję i uwzględniły ten element do oceny jakości witryny WWW.

Czy brak witryny mobilnej wpływa niekorzystnie na pozycję w wyszukiwarce internetowej??

Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Prasowe stanowisko przedstawicieli najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych jest jednoznaczne: brak strony mobilnej będzie wpływać niekorzystnie na pozycję strony w wynikach szukania. Nie jest to do końca prawdą. Jest dużo branż, gdzie firmy nie mają jeszcze takich stron. Tak, więc nawet brak wersji mobilnej nie obniża rankingu domeny dla wyników mobilnych. Natomiast jeżeli w twojej branży firmy dostosowały się do wytycznych wyszukiwarek, to twoja domena zajmie niższe miejsca wyszukiwania dla smartfonów czy tabletów. Natomiast jeśli ktoś będzie szukał twojej strony na standardowych urządzeniach, twój ranking pozostanie bez zmian. Podsumowują, rzecz jasna należy inwestować w rozwiązania mobilne. Jest to przyszłość internetu i twojej firmy. Nie posiadanie takiej strony z pewnością wykluczy waszą firmę z najlepszych i spowoduje problem w pozyskaniu nowych klientów.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2019, 13:41 przez marekwirazka, łącznie zmieniany 1 raz.

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Jakie są koszty założenia firmy oferującej szkolenia?

Post: #88 lukaszgos
16 wrz 2016, 12:22

Witaj. Zawsze chętnie pomagam osobom, które pragną założyć działalność gospodarczą. Tacy ludzie budują nasz dobrobyt. Rzeczywiście branża szkoleniowa nie posiada wysokich barier kapitałowych aby otworzyć własną działalność gospodarczą. Potrzebujesz wynająć jakiś pokój w lokalu usługowym, zainwestować w stronę internetową i jej promocję. Koszt miesięczny to rząd 4500 zł. Jeśli zbierzesz odpowiednią liczbę kursantów to wynajmujesz odpowiedniej wielkości salę szkoleniową. Natomiast w praktyce to nie będzie wyglądało tak pięknie. Jak oferujesz szkolenia to musisz podać datę i miejsce. Więc musisz zrobić rezerwację sali, za którą będziesz musiał zapłacić zaliczkę. W przypadku małego zainteresowania kursem poniesiesz stratę finansową. Niskie koszty otworzenia firmy nie gwarantują sukcesu. To gwarantuje twoja kreatywność i zaangażowanie.

podobne tematy:


Wróć do „Rozmówki o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości