Czy to właściwa reklama dla zakładu krawieckiego?


tomaszkisiel
Posty: 11
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:00

Czy to właściwa reklama dla zakładu krawieckiego?

Post: #54 tomaszkisiel
01 cze 2016, 12:49

Cześć. Kilka dni temu otrzymałem maila z sugestią umieszczenia swojej strony do katalogu firm: http://polecamspeca.pl/krawiec - reklama jest bezpłatne. Oczywiście jesteśmy w stanie wykupić opcje dodatkowe, które umożliwiają promowanie na stronie kategorii. Moje pytanie jest związane z tym czy taki rodzaj reklamy w ogóle coś daje? Większość osób szuka firm w wyszukiwarkach internetowych. A w jaki sposób mogą trafić na moją firmę na takiej stronie www?

podobne tematy:

Dlaczego trzeba tworzyć mobilne serwisy WWW?

Grono firm nie może zrozumieć dlaczego tak szybko modyfikują się wymagania związane ze stronami WWW. Gron firm inwestując posiadane środki w tworzenie strony internetowej myślało, że jest to inwestycja na kilka lat, z którą nic nie będzie trzeba robić. Niestety tego rodzaju myślenie w dobie tak prężnie rozwijających się technologi jest bardzo dużym nieporozumieniem. Portale internetowe, które były nowoczesne 2 lata temu, na dzień dzisiejszy mogą już nie spełniać standardów.

Dlaczego tak się dzieje?

dźwigi, windy towarowePowodów takiego stanu rzeczy jest sporo. Najistotniejszy z nich a, zarazem chyba najważniejszy to inne firmy, które coraz intensywniej stawiają na reklamę w wirtualnym świecie. Posiadanie podstawowej strony internetowej to w obecnych czasach za mało. Istotny jest jej wygląd, intuicyjna nawigacja po stronie a, także właściwie przedstawiony towar. Do tego zalecane są częste aktualizacje informacji. Strona powinna się rozwijać, bez tego stali klienci mają wrażenie, że wasza firma przestała się rozwijać i nie ma potrzeby wracać na nią ponownie. Inny aspekt związany jest z rozwojem urządzeń mobilnych, które wypierają tradycyjne komputery. Spora grupa internautów przegląda strony internetowe na smartfonach. Te urządzenia mają mniejsze ekrany. Strony, które nie posiadają wersji mobilnej będą się na nich niepoprawnie wyświetlały. Niektóre fragmenty strony internetowej staną się niewidoczne dla użytkownika. Również poruszanie się po tradycyjnej stronie jest znacznie utrudniona. Efekt: potencjalny użytkownik zrezygnuje z twojej strony i przejdzie do innej firmy, która zadbała o mobilną wersję strony internetowej. Obecnie kluczowym elementem strony internetowej jest wygoda twoich klientów. Konkurencję posiadasz sporą, która z chęcią przejmie twoich kontrahentów. Również wyszukiwarki internetowe dostrzegły tą tendencję i dodały ten punkt do oceny jakości strony internetowej.

Czy brak strony w wersji mobilnej wpływa niekorzystnie na ranking w wyszukiwarce internetowej??

Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Prasowe stanowisko przedstawicieli liczących się na rynku wyszukiwarek internetowych jest jednoznaczne: brak strony mobilnej wpływa niekorzystnie na ranking domeny internetowej w wynikach szukania. Nie jest to do końca prawdą. Jest dużo branż, w, których firmy nie posiadają jeszcze tego rodzaju stron. Dlatego nawet brak strony mobilnej nie skutkuje obniżeniem rankingu strony dla rezultatów mobilnych. Natomiast jeżeli w twojej branży inne strony przystosowały się do wytycznych wyszukiwarek, to twoja domena zajmie niższe wyniki wyszukiwania dla urządzeń mobilnych. Natomiast jak ktoś będzie szukał twojej strony na standardowych urządzeniach, twój ranking pozostanie bez zmian. Podsumowują, jak najbardziej trzeba inwestować w strony mobilne. Jest to przyszłość internetu i twojej firmy. Brak tego typu strony z pewnością wykluczy waszą firmę z czołówki i spowoduje problem w pozyskaniu nowych kontrahentów.

adampiszczek
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2016, 7:25

Czy to dobra reklama dla zakładu krawieckiego?

Post: #55 adampiszczek
01 cze 2016, 13:05

Witaj. Na początku powinieneś się zastanowić czy w ogóle ci reklama jest potrzebna. Bo z kontekstu wypowiedzi wychodzi, iż nie. Jak tak uważasz to ciężko będzie ci przetrwać. Konkurencja jest znaczna i wystarczy wejść na wskazaną przez ciebie stronę aby to sprawdzić. Jak jesteś wstanie dać za 0 złotych tam swoją stronę to dlaczego tego nie zrobić. Masz rację, że ludzie szukają w Internecie produktów i właśnie dlatego trzeba umieścić na tego rodzaju portalach swoją reklamę. Takie strony internetowe są zazwyczaj na samej górze wyników wyszukiwarki i mają dużo potencjalnych klientów. Więc już masz odpowiedź w jaki sposób osoby znajdą twoją firmę na takim portalu internetowym. Odrębną kwestią jest czy warto płacić za ekstra opcje. Zazwyczaj to nie.

podobne tematy:


Wróć do „Rozmówki o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość