Czy jest sens pisać unikalny opis dla wpisu na tego typu stronach?


krzysiekwolski
Posty: 11
Rejestracja: 16 maja 2016, 9:25

Czy jest sens pisać unikalny opis dla wpisu na tego typu stronach?

Post: #44 krzysiekwolski
31 maja 2016, 10:20

Dzień dobry, ostatnio wziąłem się za pozycjonowanie swojej witryny w wyszukiwarkach internetowych. Jako zaczynający pozycjoner posiadam wiele pytań i wątpliwości. Najistotniejsze pytanie to skąd brać linki do swojej strony internetowej. Wiem, iż w Internecie jest dużo poradników, ale mało jest tam przykładów. Inna sprawa to w jaki sposób sprawdzić czy link jest dobry czy toksyczny? Oraz 3 pytanie, czy umieszczając wpis do tego rodzaju stron http://polecamspeca.pl/naprawa-rtv-i-dvd warto tworzyć unikalne opisy? Sporo mi z tym czasu schodzi aby napisać do każdego portalu nowy opis, więc pomyślałem że będę umieszczał wszędzie ten sam. Nie wiem czy dobrze robię?

podobne tematy:

Dlaczego powinno się inwestować w mobilne serwisy internetowe?

Dużo firm duma dlaczego tak prędko zmieniają się wytyczne odnośnie stron internetowych. Sporo firm inwestując swoje pieniądze w projektowanie strony WWW sądziło, iż jest to wydatek na przynajmniej pięć lat, z którą nic nie będzie trzeba robić. Niestety takie podejście w dobie tak prężnie rozwijających się rozwiązań informatycznych jest wielkim błędem. Strony internetowe, które były nowoczesne trzy lata temu, dzisiaj mogą już nie spełniać obecnych wymogów.

Dlaczego tak się dzieje?

dźwigi, windy towarowePowodów tego rodzaju stanu rzeczy jest sporo. Najważniejszy z nich i chyba kluczowy to inne firmy, które coraz bardziej stawiają na reklamę w wirtualnym świecie. Posiadanie prostej witryny WWW to w obecnych czasach za mało. Istotny jest jej wygląd, łatwa nawigacja po stronie oraz dobrze przedstawiony towar. Do tego potrzebne są nieustanne aktualizacje strony internetowej. Strona musi żyć, bez tego stali użytkownicy posiadają odczucie, iż wasza firma stanęła w miejscu i nie ma potrzeby wracać na nią z powrotem. Kolejny aspekt to rozwój urządzeń mobilnych, które zastępują tradycyjne laptopy. Spora grupa internautów przegląda witryny internetowe na smartfonach. Te urządzenia mają mniejsze matryce. Strony, które nie posiadają wersji mobilnej będą się na nich niepoprawnie otwierały. Niektóre bloki witryny WWW staną się niewidoczne dla użytkownika. Też nawigacja po tradycyjnej stronie jest znacznie utrudniona. Rezultat: potencjalny użytkownik zrezygnuje z twojej witryny i pójdzie do innej firmy, która zadbała o mobilną wersję witryny WWW. Na dzień dzisiejszy najważniejszym elementem witryny WWW jest komfort twoich klientów. Konkurencję posiadasz sporą, która z chęcią przejmie twoich kontrahentów. Również wyszukiwarki internetowe zauważyły tą tendencję i wprowadziły ten punkt do oceny jakości witryny WWW.

Czy brak witryny w wersji mobilnej oddziałuje źle na pozycję w wyszukiwarce internetowej??

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Oficjalne stanowisko przedstawicieli najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych jest oczywiste: brak strony mobilnej będzie wpływać źle na pozycję domeny internetowej w wynikach szukania. Nie jest to do końca prawdą. Można wskazać wiele branż, w, których firmy nie posiadają jeszcze takich stron. Tak, więc nawet brak wersji mobilnej nie obniża rankingu strony dla wyników mobilnych. Natomiast jeśli w twojej branży firmy przystosowały się do wytycznych wyszukiwarek, to twoja domena zajmie gorsze miejsca wyszukiwania dla urządzeń mobilnych. Natomiast jeśli użytkownik będzie szukał twojej strony na standardowych urządzeniach, twój wynik pozostanie bez zmian. Reasumują, jak najbardziej jest warto inwestować w strony mobilne. Jest to przyszłość internetu i twojej firmy. Nie posiadanie takiej strony z pewnością wykluczy waszą firmę z czołówki i spowoduje problem w pozyskaniu nowych kontrahentów.

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Czy warto robić unikalny opis dla wizytówki na tego rodzaju portalach?

Post: #45 lukaszgos
31 maja 2016, 10:24

Witaj. Każdy z nas musiał od czegoś zacząć, dlatego postaram ci służyć radom. Po pierwsze nikt nie poda ci spisu miejsc, gdzie możesz pozostawić swój odnośnik. Upubliczniona lista po miesiącu jest już zaspamowana i szkoda czasu na dodawanie linków. Linki jesteś w stanie pozyskać z rozmaitego rodzaju katalogów, darmowych serwisów umożliwiających założenie bloga i innych portali. Dobry odnośnik to ten, który ciężko utworzyć. Jeśli widzisz setki linków do innych stron to takie miejsce nie jest dobre. Jak chodzi o pisanie unikalnych tekstów to należy na to przeznaczyć swój czas. Takie odnośniki łatwiej się indeksują w wyszukiwarce internetowej.

podobne tematy:


Wróć do „Rozmówki o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość